משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים

הבנקים למשכנתאות בישראל הם הכתובת עבור רבים המעוניינים לרכוש את דירת חלומם ולקבל, על מנת להגשים זאת, את המשכנתא – סכומי כסף בגובה שונה הנדרשים, יחד עם הסכום שאותו מביאים, כדי לבצע את הרכישה. אמנם בנקים אלה מאשרים למרבית הפונים אליהם את המשכנתא שבה הם מעוניינים, ועדיין, יש ספורים שבקשתם נדחית לגמרי או מוגבלת במידה מסוימת בשל אי עמידה בקריטריונים שונים. משכנתא למסורבים נדרשת כאשר פונים אל הבנק ומקבלים סירוב על הבקשה. במקרים כאלה ניתן להיעזר בחברות כמו "תבל", המקדמות את ההליך ומסייעות בהוצאתו אל הפועל למרות הסירוב.

למה קיבלתם תשובה שלילית?

תשובות שליליות לבקשה על משכנתא אפשריות במספר מצבים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מרבית הבקשות לקבלת משכנתא מתקבלות על ידי הבנק והבנקים למשכנתאות, נכון להיום, עושים ככל שביכולתם על מנת לאפשר לכלל הפונים שלהם לבצע את הרכישה באמצעות משכנתא שלקחו מהבנק. הסיבות לקבלת תשובה שלילית לבקשה יכולות להיות אחת או יותר מהסיבות הבאות: גילו הצעיר מדי של הפונה, לווה שהוא יחיד, מספר שנים מועט מדי במקום העבודה הנוכחי וכמובן בעיות שהיו למבקשים את המשכנתא מול הבנק. אלו יכולות להיות בעיות כמו חזרה של צ'קים, מינוס שלא סוגרים, קושי לעמוד בהחזרת הלוואות, לרבות משכנתא שנלקחה בעבר ועוד. לקוחות במצבים כאלה נחשבים על ידי הבנק ללקוחות "בעייתיים", שבקשתם החדשה לקבלת משכנתא עשויה להידחות.

סיבות נוספות לסירוב לבקשה יכולות להיות בקשה לסכום שהוא גבוה מדי או בקשה לאחוז מימון שעולה על 60 אחוז או כל אחוז אחר שהוא המקסימום מבחינתו של הבנק. משכנתא למסורבים בשל סיבה זו או סיבות אחרות, כפי שצויינו מעלה, אפשרית למרות הכול אך כדי לקבלה חשוב להיעזר בכתובת הנכונה. לעיתים פנייה לבנק אחר יכולה להגדיל את הסיכוי לקבלת המשכנתא ולעיתים איסוף של המסמכים הנכונים על מנת להוכיח לבנק המלווה כי הלקוח, המעוניין במשכנתא, איננו לקוח בעייתי או כזה שיתקשה להחזיר את החזריה החודשיים של המשכנתא.

ישנם מצבים בהם תינתן משכנתא למסורבים אשר הצליחו לצרף ערב לבקשה. ערב שמוכר על ידי הבנק ויכול לעמוד מאחורי המבקשים. אולם, לפני שבוחנים את כלל האפשרויות לתיקון המצב, חשוב תחילה להבין במדויק מהי הסיבה לסירוב ורק לאחר מכן לצאת לדרך ולבחון את הפתרונות הרלוונטיים. חברה כמו "תבל", הבקיאה בתחום זה ובעלת הידע והניסיון לקידום הבקשות היא הזדמנות להגשים את חלומם של רבים והדרך להתמודד עם הסירוב או עם ההגבלות על הבקשה. המצב אמנם איננו נעים ועשוי במידה רבה גם לייאש. אולם חשוב לזכור שישנם פתרונות אפשריים ודרכים לקבל את המשכנתא למרות הסירוב. סיוע של מקצוענים היא התשובה ומוטב לבחור בכך כבר בשלבים מוקדמים.

אודות

תבל היא חברת ייעוץ איכותית ואינטימית העוסקת במגוון תחומים פיננסיים במטרה להביא לקהל לקוחותיה ידע וכלים לקבלת החלטות כלכליות נכונות בעסקים ובחיים הפרטיים.

הפוסטים האחרונים

הלוואה למסורבים

הלוואה למעוקלים בבנק

חשבון בנק מעוקל או הגבלות על החשבון הם מצבים לא פשוטים ואלה, הנאלצים להתמודד איתם, מוצאים את עצמם מול אתגרים רבים, המשפיעים ישירות על אורח ואיכות החיים…

קרא עוד »

הצטרפות אלינו

אודי שלזינגר בראיון בתוכנית "סודות הנדל"ן" בערוץ 10

דילוג לתוכן