פתרונות למסורבי משכנתא

פתרונות למסורבי משכנתא

בי.די.איי שלילי איננו עניין של מה בכך ולרוב יכול לעשות את כל ההבדל בין היכולת להתנהל באופן חופשי מבחינה כלכלית וליהנות מכל היתרונות שמביאה אתה ההצלחה הכספית (בין אם זהו אדם פרטי ובין אם זה עסק), לבין ההתמודדות עם קושי רב ואתגרים שונים הניצבים בפני אותם אלה הסובלים מכך. דירוג שלילי הוא מנת חלקם של רבים, כך מסתבר, והוא מאפיין לא מעט ישראלים ובתי עסק שונים. דירוג שכזה יכול להשפיע משמעותית על היכולת ליהנות מהלוואות, לרבות משכנתאות ועל האופן שבו תופס הבנק את לקוחותיו. לשמחתנו ישנם כיום כמה וכמה פתרונות למסורבי משכנתאות בעקבות בי.די.איי שלילי, פתרונות המוצעים על ידי חברות שונות, כדוגמת חברת "תבל".

ביטול רישום בי די איי

החל משנת 2004 נאסף מידע חשוב אודות נתוני האשראי של כל אדם ואדם בישראל ושל בתי העסק השונים, לרבות התחייבויותיהם הכספיות. נתונים אלה מתקבלים ממספר מקורות שונים ומעידים על ההיסטוריה הפיננסית של אותו אדם או עסק שלגביו הם נאספים. הנתונים מועברים לחברות כמו חברת BDI, המנתחת אותם ומפיקה למעשה דירוג מסודר המתייחס לרמת הסיכון של אותו אדם או עסק בכל הקשור לקבלת הלוואה. בי.די.איי שלילי יכול לפגוע ביכולתו של האדם או העסק להמשיך ולהתנהל באופן שוטף מבחינה כלכלית ואף להשפיע על הבנקים בבואו לבקש מהם הלוואה ואף משכנתא.

במסגרת מגוון של פתרונות למסורבי משכנתא הסובלים מ-BDI שלילי, מדירוג שלילי בעקבות הנתונים הכספיים שנאספו אודותיהם ניתן גם לבטל את הרישום השלילי. רישום זה, כאמור, נקבע בהתאם להתנהלות הכלכלית של האדם או של העסק, כל שהמחאות חוזרות למשל, תיקים בהוצאה לפועל, פשיטת רגל, חשבון מוגבל, אי תשלום חובות וגם התראות לגבי נקיטה של הליכים בכל הקשור לגביית חובות משפיעים על כך והופכים את הדירוג לשלילי. יחד עם זאת, מסתבר שניתן לתקן זאת על ידי בדיקה מעמיקה וזיהוי רישומים שגויים במסגרת איסוף הנתונים. בפני אותם מסורבי משכנתא בעלי דירוג אשראי שלילי הזכות לתקן את הרישום כדי לשפרו ואת זאת הם יכולים לעשות בעזרתן של חברות כמו "תבל" הנעזרת באמצעים יצירתיים שונים ומפעילה קשרים כדי לבחון זאת לעומק ולשפר את סיכוייהם של המבקשים משכנתאות לקבל אותן.

חשוב לדעת כי גם לאחר זיהוי השגיאות לא ניתן להסיר את הדירוג השלילי מהמאגר למשך תקופה של בין שלוש לשבע שנים, תוך התייחסות לנסיבות המקרה שהביאו לדירוג. זו גם הסיבה מדוע מומלץ לפעול במהרה ולעשות זאת אך ורק בעזרתם של המומחים בשינוי רישומי הדירוג ועם היכרות רבה מאד בתחום המשכנתאות והפיננסים. פנייה שכזו היא חלק ממספר פתרונות למסורבי משכנתא המוצעים כיום, פתרונות המהווים הזדמנות לרבים להגשים חלום ולרכוש את הבית שחלמו עליו.

אודות

תבל היא חברת ייעוץ איכותית ואינטימית העוסקת במגוון תחומים פיננסיים במטרה להביא לקהל לקוחותיה ידע וכלים לקבלת החלטות כלכליות נכונות בעסקים ובחיים הפרטיים.

הפוסטים האחרונים

הלוואה למסורבים

הלוואה למעוקלים בבנק

חשבון בנק מעוקל או הגבלות על החשבון הם מצבים לא פשוטים ואלה, הנאלצים להתמודד איתם, מוצאים את עצמם מול אתגרים רבים, המשפיעים ישירות על אורח ואיכות החיים…

קרא עוד »

הצטרפות אלינו

אודי שלזינגר בראיון בתוכנית "סודות הנדל"ן" בערוץ 10

דילוג לתוכן