משכנתא למוגבלים

משכנתא למוגבלים

לישראלים יש חלומות רבים. אחד מהם הוא רכישה של בית. בין אם זו דירה בבניין או בית צמוד קרקע, החלום הזה משותף לרבים וכבר מגילאים צעירים. רכישה של בית איננה עניין של מה בכך וכרוכים בכך סכומי כסף גבוהים מאד שלא תמיד מן הנמצא. מדובר בסכומים הגבוהים, בדרך כלל, ממיליון שקלים, סכומים המצריכים נטילת משכנתא. משכנתא למוגבלים היא אפשרות ריאלית עבור אותם אלה, שאינם יכולים לקבל משכנתא בתנאים טובים ומוצגים להם לא מעט קשיים. משכנתא זו ניתנת כיום בעזרתן של חברות המתמחות בכך, כדוגמת "תבל", המסייעת בקבלת כל האישורים הנדרשים לצורך קבלתה מהבנק בתנאים משופרים, בדומה לכל הלקוחות האחרים.

מה ההבדל בין מוגבלים למסורבים

כאשר זוג או אנשים יחידים מעוניינים לקחת משכנתא, הם פונים ישירות אל הבנק שבו הם חברים. על מנת לקבל את המשכנתא הם צריכים לעמוד בפרמטרים שונים, כמו הכנסה חודשית בגובה מסוים שתאפשר את ההחזר החודשי הנדרש, סכום כסף התחלתי שאיתו יוכלו לצאת לדרך וגם היסטוריה טובה (כלומר, ללא בעיות מיוחדות מול הבנק). ישנם כאלה שאינם עומדים בפרמטרים אלה ומוצאים עצמם מסורבי משכנתא. אלה אינם יכולים כלל לקבל את המשכנתא הנכספת מהבנק, לעומת מוגבלי משכנתא שיכולים לקבל עד סכומי כסף מסוימים. משכנתא למוגבלים או משכנתא למסורבים יכולה לעשות את כל ההבדל בין הגשמת חלום ל"הישארות מאחור", בין קבלת המשכנתא למרות הכול לבין לאו.

כאשר מדברים על מוגבלי משכנתא או מסורבים מתכוונים לאותה קבוצת אנשים שאיננה יכולה ליהנות מהמוצר הפופולארי המוצע על ידי הבנק למעוניינים לרכוש דירה – משכנתא. הבנקים בארץ אמנם אינם ממהרים לסרב לפונים אליהם לקבלת המשכנתא, אולם מכיוון שמדובר בסכומי כסף גבוהים מאד ובשל פרמטרים נוספים, אותם לוקח הבנק בחשבון, ישנם מצבים בהם מקבלים סירוב או דחייה כלשהי של הבקשה. הסיבות לסירוב משכנתא או להגבלתה יכולות להיות למשל בקשה לאחוזי מימון גבוהים מאד (למעלה משישים אחוזים), בעיות למסורבי בבנקים, כמו החזרי צ'קים או אי עמידה בהחזרי המשכנתא מהעבר, גם נתונים לא טובים כל כך של הלקוח בבנק, כמו מספר מועט של שנים במקום העבודה הנוכחי, לווה צעיר מדי או יחיד ועוד. במקרים כאלה ייתכן והבנק יערים קשיים ויחליט על סירוב מוחלט או שמא יחליט על הגבלה במשכנתא.

המקבלים סירוב או הגבלה יכולים להיעזר, כאמור, בשירותיהן של חברות המסייעות בקבלת המשכנתא מהבנק וכל האישורים הנדרשים שישפרו את התנאים הנלווים לה. משכנתא למוגבלים או למסורבים ניתנת לאחר מימוש והוצאתם לפועל של כל הפתרונות האפשריים ושימוש בשיטות מיוחדות המעלות את הסיכוי לקבלת המשכנתא מהבנק שבו מעוניינים. חברות אלו, כדוגמת "תבל", הינן בעלות רקע בהצלחה בפניות לקבלת משכנתא עבור מסורבים או מוגבלי משכנתא והן מהוות "חבל הצלה" של ממש עבור לא מעט ישראלים שרוצים להגשים את החלום: בית שלהם.

אודות

תבל היא חברת ייעוץ איכותית ואינטימית העוסקת במגוון תחומים פיננסיים במטרה להביא לקהל לקוחותיה ידע וכלים לקבלת החלטות כלכליות נכונות בעסקים ובחיים הפרטיים.

הפוסטים האחרונים

הלוואה למסורבים

הלוואה למעוקלים בבנק

חשבון בנק מעוקל או הגבלות על החשבון הם מצבים לא פשוטים ואלה, הנאלצים להתמודד איתם, מוצאים את עצמם מול אתגרים רבים, המשפיעים ישירות על אורח ואיכות החיים…

קרא עוד »

הצטרפות אלינו

אודי שלזינגר בראיון בתוכנית "סודות הנדל"ן" בערוץ 10

דילוג לתוכן